Blog'as

 • LINA KONTRI tampa LINA SNARA.

  Kai kūriau prekinį ženklą Lina Kontri, buvau tik tik palikusi 20 metų karjerą  kitoje srityje.

  Lina Kontri papuošalai sparčiai išpopuliarėjo užsienyje, nusprendžiau registruoti Lina Kontri prekinį ženklą ir netikėtai susidūriau su kliūtimi - žodis Kontri juvelyrikoje jau registruotas!  

  Niekur nedingstu, esu ir toliau visa širdimi atsidavusi savo veiklai ir kūrybai. Tik jau po nauju, patentuotu prekiniu ženklu LINA SNARA

   

   

  „Ant kurios rankos nešioti“, - atsakau: „ant tos, kuri jums patogiausia, ant kurios jums geriausiai nešiojasi“. Ir neklausykite tų, kurie galvoja sudėtingai, kurie mano, jog žino kas JUMS geriausia. Visi esame skirtingi ir kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Tai, kas jūsų, geriausiai žinote ir jaučiate tik JŪS.

  Aplinkui tiek daug patarimų kaip elgtis, kaip galvoti, kas teisinga, o kas ne. Tikra makalynė..

  O iš tiesų viskas daug paprasčiau. TIK JŪS galite pajausti ir žinoti, kuri ranka ar rankos jums patogiausios. Neapsisprendžiate? Pabandykite ant vienos, ant kitos, o gal ant abiejų iš karto. Ir tikrai pajausite

   Ar žinote, kodėl praktiškai visiems natūraliems kristalams galima priskirti savybę - APSAUGA? Žmogų veikia įvairios neigiamos vibracijos iš išorės, tiek ir esančios viduje - emocijos, sukauptas stresas. Jei žmogaus energetinė sistema veikia gerai, šios vibracijos nueina į žemę - tai vadinama ĮSIŽEMINIMU ir veikia kaip žaibolaidis - ateina neigiama banga, žmogus jos savyje neužlaiko, o per pėdų ir apatinį centrus perleidžia į žemę. Gal todėl kai kurie žmonės taip mėgsta "darbus prie žemės", sako va, pasodinau gėlę ar buroką ir atsigavau.
  Žmogus, kurio stiprus apsauginis laukas ir gerai išvysti centrai – savyje nekaupia neigiamų vibracijų – yra harmoningesnis ir sveikesnis tiek fiziškai, tiek dvasiškai ir emociškai.
  Mineralai kilę iš žemės gelmių, tai žemės vaisiai. Būdami šalia jūsų kūno jie sugeria neigiamas vibracijas, jas transformuoja ir grąžina subalansuotas.
  Todėl ir yra svarbu, kad mineralas būtų gyvas ir natūralus, kitaip jis praranda savo savybes ir neatlieka VIENOS IŠ savo funkcijų – apsaugos - padėti žmogui nekaupti savyje neigiamų vibracijų

   Šeši padirbinių pavyzdžiai kuriuos atpažinti labai paprasta. Tad linkiu gerų ir kokybiškų kalėdinių pirkinių! Taigi - jei ieškote tik natūralių akmenų, nemažai padirbtų, nenatūralių akmenų galima atpažinti iš foto ar plika akimi, štai keletas: 
  1. "kalnų krištolas" - natūralus nėra taip suskaldytas, šis "cracked" efektas išgaunamas kaitinant natūralų kalnų krištolą arba parduodamas stiklas
  2. "saulės akmuo" - tai tik stiklas su metalo dulkėmis, gali būti ir kitų spalvų (tamsiai mėlynas) 
  3. "mėnulio akmuo" - stiklas, plastikas, dar prabangiai vadinamas opalitu
  4."agatas - drakono venos" - kaitinti ir dažyti agatai 
  5. "turkis" - imitacijos iš plastiko, stiklo, emalės, taip pat dažų hovlitų, chalcedonų ir kt. Natūralaus turkio papuošalai brangūs, nes jis trapus ir susidaro nedideliais luitais 
  6. "agatai" - dažyti ir kaitinti agatai

  Tai tik keli akivaizdžiai matomi padirbinių pavyzdžiai, kuriuos neabejoju lengvai įsidėmėsite ir ši informacija pasitarnaus ieškant gyvų, o ne numarintų ar netikrų akmenų.

   Natūralaus akmens sertifikate turi būti nurodytas akmens pavadinimas, jei akmuo neįstatytas į metalą – svoris ar skaičius. Jei šalia pavadinimo bus žyma „dažytas“, „rekonstruotas“, žinokite, kad toks akmuo yra apdorotas ir natūraliu vadintis negali. Jis taip pat nebeturi natūraliam akmeniui būdingų savybių.
  Jei norėsite, tarkim, apyrankės su sertifikatu, ją, kaip atskirą gaminį reikia sertifikuoti iš naujo – kad pasvertų, suskaičiuotų ir suteiktų jau gaminio sertifikatą.
  Gemologinė ekspertizė nėra pigus reikalas, kainuoja tiek pat kiek ir patikrinti deimantą, tačiau įkandama. Pagal Lietuvos įstatymus, tikrinti privaloma tik brangiuosius akmenis, o pusbrangių akmenų tikrinti nebūtina, todėl pasak vienos garsios minerologės, Lietuvoje bent pusė mineralų yra nenatūralūs, nors parduodami kaip natūralūs. Aš, manau, kad pusė – tai nepamatuotai optimistinis skaičius..

   Buvau, švelniai tariant, nustebinta, kiek padirbtų akmenų parduodami kaip "natūralūs". Gal todėl, kad daugumoje atvejų "plika akimi" atskirti akmuo natūralus ar ne, yra praktiškai neįmanoma. Vienintelis patikimas būdas prabavimo rūmuose atliekama gemologinė ekspertizė. Na, dar jei akivaizdžiai matosi nuo "onikso" nusilupantys dažai, gamtoje neegzituojančios sintetinės spalvos arba tobulos kokybės akmuo už "pigiai". Tokių "oniksų", "turkių", "rožinių kvarcų" mačiau daug. Akmenis reikia tikrinti nuolatos. Mano asmeninė patirtis rodo - kelis kartus tiekėjas patikimas, o ima, žiūrėk, ir parklumpa. Ar iš nežinojimo, ar iš godumo :)

  Patikrinti deimantą ir rožinį kvarcą kainuoja tiek pat, beje, visai nepigiai, tad normalu, kad absoliuti dauguma "natūralių" akmenų pardavėjų to nedaro. "Natūralių" ir pigių akmenų srautas teka nenutrūkstamai. Ne tik Lietuvoje, bet visur.

  Apdorojami derva, dažomi, švitinami, kaitinami nekokybiški akmenys, tam kad jie "taptų" aukštesnės kokybės arba taptų "akmenimis", kurie yra reti. Natūralus pusbrangis akmuo negali būti pigus, nes jo savikaina nuo keleto iki kelių šimtų (ir tūkstančių) kartų didesnė už padirbto ar dažyto.

  Jei jums svarbus tik estetinis akmens vaizdas, tuomet nesukite sau galvos dėl natūralumo - dažytas ar padirbtas akmuo yra puikus papuošalas. Tačiau jei svarbios akmens energetinės savybės, tuomet - ir pigu, ir gerai - retai suderinami dalykai.

   Natūralus korneolis gali būti nuo pakankamai blankios iki ryškios oranžinės/raudonos spalvos - visa spalvų gama. Tai vienas iš dažniausiai dažomų akmenų. Foto: šiuo atveju ryškus akmuo - natūralus, blankesnis - dažytas. Abu tikrinti Lietuvos prabavimo rūmuose

   Akmuo, į kurį anksčiau nekreipėte dėmesio arba atrodė „ne jūsų“, staiga, vieną dieną tampa TAS kuris patinka, labai norisi, ir jei galima, kuo greičiau :). Mes nuolat keičiamės ir intuityviai siekiame to, ko reikia būtent duotuoju gyvenimo periodu - bendraujame arba nebendraujame su žmonėmis, intuityviai renkamės ir akmenis. Štai du pavyzdžiai iš praėjusios savaitės, abi Rasos :)
  Pirmoji Rasa dar prieš metus apie rožinį kvarcą sakė, „ne ne, tikrai ne“. Bet, prieš porą dienų ji išsirinko... rožinį :) : „koks gražus, dabar neįsivaizduoju kito akmens šalia savo citrino. Na, kažkodėl labai jis mane traukia :)“. 
  Kita Rasa, prisipažino, kad iki šiol NET nepastebėdavusi mėnulio akmens, o dabar: „nerealiai fainas, labai noriu! Ką, rimtai turėjai visą laiką? Negali būti! Tu matai, net nemačiau...“. 
  Visai gali būti, kad vieną akmenį nešiosite ilgai, kitą užsidėsite tik tam tikrais savo gyvenimo periodais, o kitu laiku jis ištikimai lauks kada vėl galės pasidalinti savo energija su jumis bei pritraukti tai ko jums reikia ar apsaugoti. 
  Nėra nieko amžino, todėl į akmenį žiūrėkite kaip į jūsų gerą draugą, pagalbininką ir pakeleivį. 
  Visada sakau, kad natūralų akmenį rinkitės pagal tai, ką sako jūsų širdis, intuicija, kur krypsta akys, o tik po to skaitykite jo aprašymą :)

   Tęsiu temą apie natūralius ir padirbtus akmenis ir šį kartą apie berilą. Berilams priklauso visa grupė brangakmenių – smaragdų, akvamarinų, heliodorų, morganitų ir kitų, kurie Gamtos valia susiformavo ne juvelyrinės kokybės, todėl mums yra visai įkandami puoštis. Berilai dažnai padirbinėjami keičiant juos dažytais ar kaitintais kvarcų, ir ne tik, grupės akmenimis, stiklu. 

  Jei perkate berilą kuris yra pakankamai skaidrus – jo kaina bus visai nevaikiška, nes kuo berilas skaidresnis – tuo aukštesnė jo kokybė, o atitinkamai ir kaina. Jei siūlomas skaidrus akmuo pigus – matyt, kad netikras berilas arba pardavėjas dirba labdaros tikslais. 

  A - berilai, B - spalvotas kvarcas

   
  Spiralė įvariose kultūrose simbolizuoja harmoniją, naują pradžią, augimą, šviesą, nesibaigiantį energijos tekėjimą. Taip sukasi Visata, taip teka Energija.
  Spiralės viduryje – auksas. Tai kiekvieno Žmogaus ir Jūsų, viduje esančios tyros Šviesos ir Meilės simbolis.
  Taškelis spiralės apačioje - šaknys, jungiančios žmogų su Žeme.

   Akmuo, dovanojamas su meile, neša stiprų, pozityvų energetinį užtaisą. Jo informacinėje struktūroje įrašoma pati stipriausia – meilės – informacija. Toks akmuo saugo, pakrauna, harmonizuoja, jis tampa savotišku amuletu, su kuriuo nesinori skirtis.
  Man labai gera kurti dovanas, nes jaučiu ir matau kaip nuoširdžiai stengiasi tie, kurie jas dovanoja - kaip rūpestingai renkasi akmenį, pergyvena ar tiks, ar patiks.
  Tie, kurie gaunate tokias dovanas, neabejokite, kad žmogus, kuris ją įteikia labai rūpinosi, kad ji jums patiktų. Tai ne ta dovana, kuri nuperkama prekybos centre paskutinę minutę. Tai dovana iš širdies, išjausta, apgalvota, dovanota iš meilės ir su meile.
  O po to – po to ateina žinutės, kad „patiko, suaugo su ranka, nešioja kiekvieną dieną, labai gražu“. Nešioja tiek moterys, tiek vyrai, net paaugliai ir vaikai. Manęs tai nestebina :) Tokia dovana tiesiog negali nepatikti, nes tai ką darai iš širdies ir su meile – tikra ir labai stipru.

   Seniausiai pasaulyje akmens apyrankei, preliminariais mokslininkų duomenimis yra 65.000 – 70.000 metų. „Apyrankė yra nuostabi – saulės šviesoje ji atspindi saulės spindulius, naktį prie ugnies liepnos ji meta gilų, žalią atspalvį“ – sako profesorius Anatolijus Dervianko. Apyrankės modernus vaizdas ir sudėtingas išdirbimas mokslininkams tikra mįslė, nes griauna iki šiol nusistovėjusias žinias apie senovės žmonijos išsivystymo lygį. Panašu, kad ji priklausė labai svarbiai moterai ar vaikui ir buvo nešiojama tik ypatingomis progomis. Apyrankė pagaminta iš chlorito rasta Novosibirske, Desnisovos oloje.
  Šaltinis: „The Siberian Times“ 

   
   //www.youtube.com/watch?v=A_acvNaIYG0&feature=youtu.be&t=141


   

   Žinomiausias ir liaudyje labiausiai paplitęs būdas patikrinti ar akmuo natūralus ar padirbtas yra LIETIMAS. Paimkite akmenį į rankas - natūralus akmuo pradžioje būna šaltas, tačiau vėliau įvyksta pjezoelektrinis efektas, kuomet nuo jūsų šilumos akmens molekulės mikro lygmenyje pradeda vibruoti – akmuo įšyla. TAČIAU, šis lietimo būdas neapsaugo nuo padirbinių atpažinimo, kuomet natūralus akmuobūna pakaitintas, dažytas, švitintas - toks akmuo taip pat bus šaltas, o rankoje įšils. Ar toks akmuo natūralus ar apdorotas galėtų pasakyti gemologinė ekspertizė. Deja, tokių pagrąžintų akmenų rinkoje cirkuliuoja labai daug.
  Stiklas, plastmasė, kitos naujai išrastos medžiagos – nereaguoja į jūsų kūno šilumą, dažniausiai jau nuo pradžios toks „akmuo“ yra šiltas, nors vizualiai gali atrodyti kaip gražus mineralas.
  Dauguma pratę, kad akmuo turi būti sunkus. Tačiau, jei akmuo lengvas – nebūtinai jis padirbtas. Gamtoje nemažai akmenų yra gana lengvi savo svoriu – kad ir visa aibė jaspių, sadolitas. Tačiau jei lengvas bus granatas, tuomet tikrai vertėtų atkreipti dėmesį ar tikrai jums siūlo tikrą granatą.